Kekik Suyu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kekik Suyu
Kekik Suyu Binlerce yıldır insanoğluna şifa vererek varlığını sürdürmüştür.Binlerce yıldır kullanımı bilim adamlarını araştırmalara itmiş ve sonuç olarak en faydalı bitkisel takviyelerden biri olduğu ortaya çıkmıştır.

Kekik Suyu Hepimizin Bildiği Kekik Yapraklarından Üretilen Oldukça Faydalı Bir Bileşimdir.Özellikle Mikrop öldürücüdürü özelliği en önemli kekik suyu faydası olarak belirtilebilir.

Kekik Suyunun Faydası:Antikanser etkinliği vardır,Kekiğin kolesterol ve şekeri azaltıcı özelliği bulunur,Ağız ve diş sorunlarında gargara şeklinde fayda sağlar,Hazım sorunu için kekikten faydalanılabilir,Spazm çözücüdür gibi pek çok sayamayacağımız faydası vardır

Kekik Yaprağı Suyu Suyu Kullanımı: Kekik Yaprağı Suyu ile doldurulmuş çay bardağını su ile tamamlayıp içiniz .Bu İşlemi günde aç karnına günde 3 defa yapınız.Kür halinde 45-60 gün devam edilmesi önderilir.Bilinen yan etkisi bulunmamaktadır.

Kekik Yaprağı Suyu İçeriği:Uçucu Yağ ve Tanen İçermektedir.Uçucu Yağla İçinde En Fazla Timol ve Krvakrol İçerir.

Kekik Bitkisi Hakkında

Açık pembe renkte çiçekler açan bitkinin yemeklere ve özellikle etlere farklı bir lezzet ve koku vermekte kullanılan bir baharatıdır.

Kekiğin Faydaları: Vücudu kuvvetlendirir. İştah açar. Sindirime faydalıdır. Hazmı kolaylaştırır, idrar ve gaz söktürür. Böbreklerdeki ve bağırsaklardaki mikropları öldürür. Derideki yaralara ve böcek ısırıklarına sürülürse yararlı olur. Bağırsak kurtlarını düşürmeye ve bağırsak iltihaplarının iyileşmesine yardımcı olur. Astım, bronşit, grip, nezle ve öksürük gibi solunum yolu hastalıklarına iyi gelir. Balgamı giderir. Kekik yağı romatizma ağrılarını hafifletir ve vücuttaki diğer yağların parçalanmasını sağlar. Kan dolaşımını düzenler ve kan şekerini düşürür. Kalp çarpıntılarını keser. Stres ve uykusuzluğa iyi gelir.

Kekik Nasıl Kullanılır? Kekik toz halinde, yağı çıkarılarak ve çayı yapılarak kullanılabilir. Kekik çayı vücuttaki zararlı maddeleri vücuttan uzaklaştırmaya yardımcı olur. Kekik çayı gevşemiş cilde sürülürse yararlı olur. Kekiği kaynatıp buharı ile buğu banyosu yapılırsa derideki gözenekleri açar. Toz kekik ile dişler fırçalanırsa diş etlerini kuvvetlendirir. Banyo suyuna kekik katılırsa romatizma ağrılarını hafifletir ve cilt hastalıklarına iyi gelir. Kekik, kimyon ve sirke ile kaynatılıp gargara yapılırsa diş ağrılarını kesmekte oldukça etkilidir.

 

 

 

Tüm Hakları Saklıdır. / Copyrigt ® 2012

KALEBAL Arı ve Tarım Ürünleri Ticareti / Efeler Mah.2283 Sk.No:4 AYDIN

Tel : 0 256 214 54 11 / Mail: bilgi@baldenilince.com

Web: Fi

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret35918
%100 Doğal

Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar4.03044.0466
Euro4.96364.9834
Hava Durumu
Anlık
Yarın
17° 28° 13°